Rolety zewnętrzne Rzeszów

Produkcja oraz montaż i serwis na terenie Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego

Czym są rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to systemy zamontowane na zewnątrz budynku, które mają za zadanie chronić jego wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, hałasem, wiatrem oraz deszczem. Rolety składają się z osłony, która może być zwijana lub rozwijana za pomocą mechanizmu, a także z prowadnic i skrzynki montowanej na zewnątrz budynku.

Rolety zewnętrzne to wyjątkowo skuteczne rozwiązanie w ochronie przed nadmiernym nagrzewaniem, ich budowa i funkcjonalność zapewnia optymalną temperaturę w pomieszczeniu, co przekłada się na niższe rachunki w porównaniu z korzystanie z klimatyzacji czy wentylatorów.

roleta zewnetrzna
roleta zewnętrzna nad schodami

Czy rolety zewnętrzne to dobry wybór dla każdego?

Rolety zewnętrzne na przestrzeni ostatnich lat są najczęstszym wyborem dokonywanym przez Polaków w kwestii osłony okien i wnętrza budynków.

Zapytaliśmy naszych klientów dlaczego zdecydowali się na montaż rolet zewnętrznych. Usłyszeliśmy wiele na temat poczucia bezpieczeństwa, komfortu użytkowania, wyglądu oraz trwałości, jednak kluczowym czynnikiem, który był najczęściej wymieniany była chęć zmniejszenia kosztów utrzymania budynku na przestrzeni całego roku.

Rolety zewnętrzne są według nas najlepszym rozwiązaniem dostępnym obecnie na rynku. Ilość korzyści z ich użytkowania jest przytłaczająco duża. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję warto określić jaki typ rolety będzie pasował do Twojego budynku. Niektóre modele wymagają uwzględnienia w projekcie i montażu na określonym etapie budowy. Oferujemy modele dla starszych typów budynków oraz całkowicie nowych.

Dlaczego rolety są tak popularne?

Oszczędzają energię przez cały rok

Podejmując decyzją dotyczącą montażu rolet warto jest pamiętać, że przyczynią się one do zredukowania kosztów utrzymania budynku. W okresie zimowym zmniejszają utratę ciepła co przekłada się na rachunki za ogrzewanie. Latem zabezpieczają wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się dzięki czemu można zmniejszyć ilość wykorzystania wentylatorów i klimatyzacji.

Rozwiązują problem kapryśnej pogody

Rolety chronią okna przed zjawiskami atmosferycznymi o każdej porze roku. Nie ważne czy jest zima i pada śnieg, wieje porywisty jesienny wiatr, pada wiosenny deszcz czy świeci intensywne letnie słońce. Rolety zewnętrzne skutecznie zabezpieczają przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi.

Zwiększają bezpieczeństwo

Każdy lubi czuć się bezpiecznie. Rolety zewnętrzne, nawet te które nie są typowo antywłamaniowe w dużym stopniu utrudniają sforsowanie okna włamywaczowi i przedostanie się do środka. Zanim mu się to uda minie sporo czasu, w którym mogą zareagować domownicy, sąsiedzi lub odpowienie służby.

Polepszają komfort życia

Rolety w znacznym stopniu redukują poziom hałasu i oświetlenia z zewnątrz, docenia się to szczególnie w nocy. Świadomość tego, że nikt nas nie widzi buduje poczucie większej intymności. Jest to szczególnie ważne w miejscach z dużym zagęszczeniem ludzi i budynków.

roleta otwarta

Jakie rolety wybrać ?

Rolety adaptacyjne nie wymagają ingerencji w elewacje. Są doskonałym rozwiązaniem dla budynków już istniejących, które przechodzą remont lub wymianę stolarki okiennej. Oferują przede wszystkim prosty i szybki montaż.

Rolety podtynkowe, charakteryzują się umieszczeniem skrzynki z zawartością rolety pod elewacją, co pomaga zaoszczędzić miejsce i zwiększa walory wizualne. Nad tym rozwiązaniem warto zastanowić się już na etapie planowania budynku i nie odkładać tego nie później niż do momentu zamówienia okien.

Na etapie planowania warto zastanowić się gdzie umieszczona zostanie klapa rewizyjna, która służy  do serwisowania i konserwacji rolet.

naprawa rolet Rzeszów

Rolety adaptacyjne

Rolety w systemie adaptacyjnym SKE 45 są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą ingerować w aktualny stan budynku. W odróżnieniu od innych systemów, SKE nie wymaga dużych przygotowań. Z racji tego, że nie jest zintegrowany z oknem, decyzję o montażu można podjąć w dowolnym momencie.

roleta podtynkowa

Rolety podtynkowe

System rolet podtynkowych przeznaczony jest głównie do nowo powstałych budynków, ze względu na konieczność wcześniejszego zaplanowania prac i uwzględnienia ich w planach budowy jeszcze przed zamontowaniem okien.. Po dokonaniu odpowiednich zmian w obrębie nadproża można je zastosować w istniejących obiektach.

Otrzymaj bezpłatny pomiar
i spersonalizowaną ofertę

Skontaktuj się z nami i uzyskaj szybką i profesjonalną pomoc

roleta zewnętrzna zamknięta

W jaki sposób można sterować roletami zewnętrznymi?

Istnieją dwie metody na zarządzanie roletami zewnętrznymi. Pierwsza z nich to klasyczny ręczny zwijacz, który jest już coraz rzadziej używany.

Druga metoda to pełna automatyzacja przy użyciu napędu elektrycznego. Daje to możliwość używania wygodnego pilota, z którego można korzystać w każdym miejscu w budynku. Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż klasyczny ręczny zwijacz.

Z racji tego, że części się zużywają warto wybrać rolety składające się z wysokiej jakości części. Prędzej czy później konieczna będzie konserwacja rolet. Wybierając rolety, które oferujemy możesz mieć pewność najwyższej jakości materiałów użytych do produkcji.

Zasady właściwego użytkowania rolet zewnętrznych

Fundamentem do prawidłowego działania i długowieczności rolet jest ich prawidłowy montaż. Rolety powinny zamontowane w sposób stabilny, aby nie przesuwały się na boki i nie opadały. Jeżeli decydujesz się na samodzielny montaż, warto dokładnie przeczytać instrukcję i przestrzegać wszystkich zaleceń wymienionych przez producenta.

Istotną zasadą jest sposób w jaki korzysta się z rolet zewnętrznych. Warto pamiętać, że nie należy ich nadmiernie obciążać, np. poprzez zbyt silne pociąganie za ręczny mechanizm. Należy również unikać korzystania z rolet podczas silego wiatru lub deszczu.

Należy unikać zostawiania rolet w pozycji połowicznie zamkniętej lub otwartej, konsekwencją tego może być uszkodzenie mechanizmu oraz zmniejszenie trwałości całego systemu.

Ważną zasadą jest zachowanie ostrożności w przypadku korzystania z rolet zewnętrznych w obecności małych dzieci i zwierząt domowych. Nie powinny one dotykać ani wchodzić na rolety, aby uniknąć potencjalnych niebezpiecznych sytuacji.

Ważną zasadą jest konserwacja. Rolety powinny być regularnie smarowane i czyszczone, aby zapewnić ich prawidłowe działanie oraz wydłużyć ich żywotność. Jest to często pomijany temat, gdyż większości ludzi o tym zwyczajnie nie pamięta. Jeżeli rolety mają działać przez wiele lat w sposób bezawaryjny, trzeba o nie dbać.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając rolety zewnętrzne?

Materiał

Rolety zewnętrzne produkowane są z różnych materiałów, takich jak plastik, aluminium, drewno lub tkanina. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, warto więc rozważyć, który z nich najlepiej spełni Twoje indywidualne potrzeby.

Grubość i wytrzymałość

Rolety zewnętrzne muszą być wystarczająco grube i wytrzymałe, aby wytrzymać warunki atmosferyczne oraz zapewnić odpowiednią izolację termiczną. Warto sprawdzić grubość poszczególnych elementów i porównać ją z innymi.

System sterowania

Rolety zewnętrzne sterowane są ręcznie lub automatycznie. Automatyczne rolety są znacznie wygodniejsze i do ich obsługi wystarczy jedynie pilot. Większość systemów rolet zewnętrznych jest obecnie budowana wyłącznie z silnikami do sterowania elektrycznego.

Zabezpieczenie przeciw włamaniom

Jeśli mieszkasz w miejscu podwyższonego zagrożenia włamania, warto zwrócić uwagę na rolety zewnętrzne  wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak blokady lub systemy alarmowe.

Gwarancja

Upewnij się, że rolety objęte są odpowiednią gwarancją, aby mieć pewność, że w razie awarii będziesz mógł ją bezpłatnie naprawić lub wymienić. Na nasze rolety zewnętrzne dajemy dwa lata gwarancji.

Wygląd

Rolety zewnętrzne są widoczne z zewnątrz budynku i mogą mieć duży wpływ na jego wygląd. Upewnij się, że wybrane przez Ciebie rolety pasują do elewacji budynku oraz ogólnego stylu architektonicznego.

Szybki kontakt

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Wypełnij formularz lub zadzwoń do nas bezpośrednio aby uzyskać więcej informacji.

Telefon komórkowy

+48 791 960 508

Email

kontakt@letyro.pl